Změnit banku není složité a ušetříte tisíce korun ročně

Publikováno: 26.Leden 2012

Máte pochybnosti o své bance a bankovních produktech? Chybí vám větší přehled o bankovním trhu? Nejste přesvědčení, zda je pro Vaše banka nejvýhodnější? Nevyznáte se v bankovním trhu nebo si myslíte, že je jinde banka výhodnější, či nabízí lepší služby? V následujícím článku Vám pomůžeme tuto situaci řešit.

Jedním z hlavních ukazatelů výhodnosti banky je částka, jakou bance zaplatíme na poplatcích, kolik nás stojí účet. Tyto poplatku musí být brány v kontextu kvality služeb. Novým trendem jsou účty, které mají nulové poplatky za vedení účtu – takový účet má ve své nabídce například GE Money Bank nebo mBank. Mezi nejvýhodnější účty patří studentské účty, které jsou z velké části zdarma.

Pokud chcete ušetřit, doporučujeme Vám porozhlídnout se po nabídce nových tuzemských bank, mezi které patří Air Bank, Equa bank a ZUNO. Sice může být trochu složitější navštívit pobočku a potkat se s bankéřem, protože poboček mají nové banky jen minimum, ale rozhodně se snaží konkurovat zavedeným konzervativním českým bankám solidními cenami a výhodami pro nové klienty. Nevýhodou je fakt, že nové banky jsou ještě velkou neznámou a nejsou zákaznicky ověřené, ovšem tváří se velmi solidně. Spočítejte si, kolik měsíčně zaplatíte a potom zkuste porovnat nabídky ostatních bank.

Druhým faktorem pro rozhodování o výhodnosti banky je kvalita produktu. K některým běžným účtům patří internetové bankovnictví zdarma, k dalším máme možnost výhodných pojištění a také nechybí možnost výhodného zúročování peněz na spořících účtech. Pokud máte doma PC a internet, je nesmysl nepoužívat internetové bankovnictví, proto bychom měli volit takový běžný účet, který nám tuto službu nabídne zdarma. Dále pak následují další technologické vychytávky, jako je například banka v mobilu. Důležitým faktorem u internetového bankovnictví je to, zda internetová banka funguje tak, že s ní nejen můžeme posílat peníze, ale i aktivovat různé služby a také je rušit, vyhneme se tak, mnohdy nepříjemnému docházení do kamenné pobočky.

Třetí faktor jsou nejrůznější bonusy a usnadnění, kterých si ani nemusíme na první pohled všimnout. Jedná se například o jednoduchou možnost kontokorentních úvěrů, bez toho abyste vše museli dlouho a složitě vyžizovat. Výhody také tvoří nejrůznější pojištění karet, možnost výběru typu platební karty či produkty které si můžeme potom výhodněji u té samé banky pořídit, nejčastěji jde o klasické úvěry, ale i hypotéky a leasingové služby.

A jak si tedy vybrat nejlepší banku pro nás a u ní si nechat založit nový běžný účet? Asi nejlepší volbou je kombinovat srovnání a srovnávače bank a informace na internetových stránkách jednotlivých bank. Osvědčeným způsobem srovnání bank je sepsat si výhody a nevýhody na list papíru a propočítat, kolik asi za měsíc za současnou a novou banku zaplatíme. Porovnejme služby a dostupnost vaší a zvažované banky. Zvažte také, zda plánujete využívat nových produktů v bance, jako je například hypotéka, půjčka či leasing – zdali nová banka poskytuje dobrou nabídku také u těchto produktů. Samozřejmě je lepší raději utratit nyní o stokorunu více za běžný účet, než mít drahou hypotéku a přeplácet jí o desítky tisíc. Banky často zvýhodňují své zavedené klienty. Ušetřete srovnání bankovních účtu tisíce korun, ale předně si dobře rozmyslete všechna pro a proti.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru