Tipy pro správné spoření na důchod a penzijní připojištění

Publikováno: 30.Duben 2012

Spořte pravidelně a včas. Pokud chceme mít největší výhody u Vašeho penzijního připojištění, je nutno platit ukázněně a dostatečně včas. Pokud budete platit později, než v dohodnutých termínech a naspoříte menší částku než jste plánovali, přicházíte o podstatné výhody a v některých případech se snižují i státní příspěvky.

Jednorázové vklady jsou výhodné. U penzijního připojištění se vyplatí využít jednorázového vkladu a zhodnotit peníze prostřednictvím velmi zajímavého úročení v penzijních fondech. Jednorázový vklad může nahradit pravidelné splátky a pokud jednorázový vklad učiníte na začátku roku, dosáhnete celkově většího zhodnocení Vašich peněz. Peníze budou úročeny delší dobu – čím více peněz na účtu máte, tím větší získáte úroky. Úroky v penzijních fondech jsou několikanásobně větší, než úroky na osobních účtech.

Plánujte a optimálně stanovte své splátky. Pokud nechcete omezovat svou životní úroveň z důvodu příspěvků na penzijní připojištění, je nutno správně nastavit měsíční splátky. Nejmenší možné minimum je 100 Kč / měsíc. Nezapomeňte také na to, že čím menší vklady, tím menší podpora státu ve formě státního příspěvku.

Věděli jste o penzijním připojištění?

Můžete kdykoliv požádat o přerušení nebo odklad splátek penzijního připojištění. Pokud se dostanete do přechodné tíživé finanční situace a nechcete penzijní připojištění rušit, využijte jednu z těchto možností. Přerušení nebo odklad splátek lze uskutečnit až na dobu 12 měsíců.

Můžete kdykoliv změnit měsíční výši splátek. Takže pokud chcete platit více nebo naopak méně, stačí kontaktovat poskytovatele služby, aby Vám danou výši změnil.

Můžete kdykoliv změnit poskytovatele penzijního připojištění. Poskytovatele můžete libovolně měnit, nebude Vás to navíc stát ani korunu a také nepřijdete o žádné peníze na penzijním účtu nebo o státní příspěvek, který je asi největším lákadlem na penzijním připojištění.

Máte nárok na daňové úlevy. Nezapomeňte také upravit penzijní připojištění při každé změně výše platu, tak aby jste vždy dostali největší daňovou výhodu.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru