Správně zvolená americká hypotéka je výhodnější než běžný úvěr

Publikováno: 2.Březen 2012

Malou revolucí hypotečního trhu byly tzv. „americké“ neboli neúčelové hypotéky. Ty skrývají mnoho zajímavých výhod, kterých si na první pohled nevšimneme a možná by nás ani nenapadly. Americké hypotéky kombinují výhody hypotéky a běžného úvěru a tím vzniká ideální bankovní produkt, který je prospěšný jak zákazníkovi, tak bance.

Výhody americké hypotéky začínají jedním obrovským plus. Tím je to, že nemusíte nikomu stvrzovat, na co peníze potřebujete a můžete je využít na cokoliv, navíc to nemusíte ani nikomu říkat, prostě si půjčíte peníze a je jedno jestli si chcete udělat cestu kolem světa nebo si postavit luxusní bazén. Americké hypotéky se je možné dobře využít i jako startovní kapitál pro podnikání. Volnost, kterou nám nabídne americká hypotéka je značná, navíc si ušetříte práci s tím, že nemusíte nikomu nic dokazovat, schovávat doklady a faktury a podobně.

Druhou výhodou je to, že neúčelová hypotéka je poněkud volnější ve výběru výše úvěru, většinou si tak můžeme půjčit vysoké procento z ceny zastavované nemovitosti, ale i do výše hypotéky nám nikdo mluvit nebude. Hypotéka je také volnější v tom, jak dlouho budete splácet, obecně se délka splatnosti amerických hypoték pohybuje okolo 3-20 let, jedinou podmínkou bývá splacení do 70ti let věku.

Třetí výhodou je to, že americké hypotéky bývají většinou svobodné i ve splácení, můžeme si svobodně vybírat mezi anuitními (stoupajícími) nebo degresivními (klesajícími) splátkami, samozřejmě je možnost je mít po celou dobu stejné. Ovšem volba splátek je poslední dobou velmi oblíbená, především pokud teď máte jistotu příjmu, který v budoucnu třeba nemusíte mít, v tom případě jsou klesající splátky dobrou volbou. Typ splácení lze libovolně měnit po uplynutí fixační doby. U většiny hypoték také můžete splácet peníze navíc, nebo předčasně splatit celou hypotéku a navíc i bez poplatků, což je další výhoda těchto moderních produktů.

Toto však nejsou jediné výhody, které mohou mít americké hypotéky. Příjemnou věcí je to, že můžete se zastavenou nemovitostí manipulovat a dokonce jí i prodat, což u některých klasických hypoték není možné. O americkou hypotéku se také mohou dělit až čtyři různí lidé, kteří za ní ponesou odpovědnost a také mohou manipulovat s finančními prostředky, což se dá ocenit třeba u manželských párů, podnikatelů a podobně.

Většina společností, které americkou hypotéku nabízí, také nepožaduje založení nového běžného účtu, peníze se jednoduše převedou na současný účet klienta. Vyhneme se tak nejen zbytečným průtahům, ale i ušetříme nějakou tu korunu za vedení nadbytečného účtu. I přes to, že americká hypotéka nabízí takovéto výhody, stále u ní platí možnost bonusů, které lze uzavřít k běžným hypotékám, například pojištění proti neschopnosti splácet, nebo elektronické výpisy. Nevýhodou americké hypotéky jsou v některých případech vyšší úroky, ale to je poměrně logické. Riziko banky je u americké hypotéky vyšší, než u běžných úvěrů. Závěrem lze říct, že vhodně vybraná americká hypotéka je dobrým pomocníkem v cestě za našimi cíli, za určitých podmínek vychází výrazně výhodněji, než běžné úvěry.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru