Průzkum: Ženy zaplatí kartou ročně 41 700 Kč, muži ale mnohem více!

Publikováno: 16.Říjen 2013

Kreditní karta je zcela běžnou záležitostí. ČSOB zveřejnila statistiky, které nám prozradí, jak s ní zacházíme. V něčem se muži a ženy příliš neliší, v něčem naopak ano. Zajímají vás výsledky? Čtěte dále!

57 % plateb kreditními kartami končí v supermarketech

Nejprve se podíváme na to, kde nejvíce kartou platíme. Na celé čáře v tomto případě vítězí supermarkety. Celých 57 % plateb uskutečněných kreditními kartami poplatí naše nákupy potravin. Na druhém místě se drží platby na čerpacích stanicích (17 %). Shodujete se s tímto modelem? Ze statistik dále vyplývá, že se necháme ovlivnit i „sezónními trendy“. Před Vánocemi tedy kartou platíme vánoční dárky – elektroniku a knihy, v době dovolených zase vládnou pohonné hmoty nebo hotely.

Zdroj: www.csob.cz
 

Muži ročně poplatí kartou nákupy v hodnotě 53 200 Kč, ženy o více než 10 000 Kč méně

Pravděpodobně nejvíce vás ale zajímají rozdíly mezi muži a ženami. Přibližně stejný je počet plateb. Ženy průměrně provedou ročně 45 plateb, muži o jednu méně. Možná vás ale překvapí částka. Ačkoliv se často mluví a žertuje o ženské rozhazovačnosti, ženy se svojí útratou 41 700 Kč jsou až za muži, kteří kartou poplatí průměrně ročně 53 200 Kč. Zdá se vám to málo a říkáte si, že vy kartu využíváte více a i více jí platíte? Máme pro vás i „rekordmany“ – ČSOB představuje svoji klientku, která za rok kartou poplatila 1 391 092 Kč. Mezi muži vítězí klient 1 090 081 Kč. I oni ale mají svého „rekordmana“, a to v počtu provedených plateb, celkem 1 057! Žena, která nejčastěji kartou platila, proti tomu provedla jen 329 plateb.

S kartami zacházíme racionálněji – splácíme v bezúročném období

Dále se o sobě můžeme dozvědět, že jsme se naučili lépe a racionálněji s kreditními kartami zacházet. Méně klientů platí úrok, vše splatí v bezúročném období, které trvá až 55 dní,“ říká Jana Opršalová, výkonná manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB.

Také je stále častěji využíváme pro online platby. Právě bezpečná platba po internetu je dle statistik každá desátá. I na internetu klienti využívají kreditní karty spíše k placení větších nákupů, jako je úhrada letenek, ubytování nebo platby v e-shopech,“ uzavírá Jana Opršalová.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru