Problémem ČEZu, RWE, E.ONu jsou podomní prodejci

Publikováno: 27.Únor 2012

Statistiky hovoří o desítkách procent zákazníků ČEZu, kteří přešli k jinému dodavateli. Ovšem není to jen společnost ČEZ, ale také společnost RWE ztrácí zákazníky. RWE více jak deset let držela naprostou většinu trhu s plynem. RWE se sice pořád poměrně dobře drží na prvních příčkách statistik, ale ztratila poměrnou část svých zákazníků, kteří přešli k společnosti E.ON nebo k ČEZu.

Příčinou této situace je, že dnes na trhu existuje desítky různých dodavatelů, kteří lákají zákazníky nejrůznějšími bonusovými programy, výhodami a nižším cenami ve srovnání s dominantními dodavateli energií, kterými jsou společnosti ČEZ a RWE. U menších společností se navíc dočkáme přátelštějšího a ochotnějšího jednání, než u velké společnosti a přitom nám zajistí úplně stejné služby, jako jsou ty velkých společností. Někteří zákazníci hodně důvěřují reklamě, proto jednoduše přejdou k té společnosti, která je zaujme svou prezentací, což však není vždy dobře. V reklamě se angažují především firmy, které mají drahé produkty a reklamu si mohou dovolit.

Na uvolněném trhu energií se objevil i jeden problém související s přechodem k jinému dodavateli. Jsou jím podomní prodejci energií, kteří většinou nabízejí zajímavé produkty a ceny plynu a elektřiny, ale pohybuje se mezi nimi i určité procento podvodníků, kteří skrývají pravé podmínky služeb a nechávají zákazníky podepisovat smlouvy pod tlakem a výhružkami. Rozumným řešením jsou nejrůznější internetové portály, které Vám poradí, na jakou firmu se obrátit se svými požadavky, nebo které společnosti se raději vyhnout.

Na internetu získáte přehledného srovnání cen plynu a cen elektřiny a mnoho nestranných rad. Mnohdy se stává, že podomní prodejci si vymýšlejí věci, které vůbec nejsou pravdivé, nebo je přinejmenším trochu přikreslují. Rozhodně není nic výhodnějšího, než si v klidu sednout a porovnat ceny plynu a ceny elektřiny, nežli mluvit s prodejcem, kteří Vás neustále tlačí nabídkami, grafy, apod. To samé platí i o reklamě, ať už v televizi, nebo na internetu. Základní pravidlo je, že vždy se vyplatí si vše důkladně rozmyslet a porovnat – speciálně pokud jde o náklady spojené s domácností, jakými plyn a elektřina jsou.

Jedno je ale jisté, menší společnosti nabízejí mnohem výhodnější ceny, než dominanti ČEZ a RWE, kteří využívají své pozice na trhu a také velkých reklamních kampaní, kterými se mnoho zákazníků nechá ovlivnit a to i přes značné cenové rozdíly. Samozřejmě, že i tyto dvě společnosti zaměstnávají podomní prodejce, kteří se Vás budou snažit přesvědčit, abyste si koupili výhodný tarif právě od jejich společnosti.

Výdaje za energie jsou většinou individuální věcí každé domácnosti, ovšem například společnost E.ON, nabízí výhodné nabídky. Pokud si necháme od E.ONu zřídit elektřinu i plyn, tak ušetříte. Ovšem rozhodně není jedinou společností, která něco takového nabízí, hledejme zajímavé nabídky a bonusy, či výhodné balíčky i u konkurence. V lepších případech ušetříme tisíce korun ročně, v ostatních budeme třeba jen rádi, že neplatíme za předražené energie. Ty jsou přeci dnes základem výdajů každé domácnosti a to i v ekologických a úsporných domech, kde sice ušetříme mnoho, ovšem stále můžeme ušetřit i tím, že přejdeme k výhodnějšímu dodavateli energií.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru