Přehled nových bank na českém trhu – ZUNO, Equa bank, Air Bank

Publikováno: 16.Říjen 2011

Jak to zatím vypadá, všechny tři banky se chtějí zaměřit na to prakticky nejlogičtější a nejsnadnější. Chtějí se zaměřit na mladé lidi, především nové klienty na bankovním trhu. Dle toho jsou přizpůsobeny jejich služby, design stránek a také reklamní kampaně. Banky sází na fakt, že je mnohem výhodnější a jednoduší získávat mladé klienty, než se snažit „přetáhnout“ konzervativní klientelu konkurenčních bank. Neznamená to samozřejmě že by banky nemohli splnit požadavky starších zákazníků. Podávejme se na každou z nich o něco detailněji.

ZUNO

Tato banka je členem Raiffeisen Bank International. Dle názoru naší redakce ZUNO působí velmi profesionálně a dospěle, stránky nás zaujmou velmi dobrým zpracováním. Navíc nám zaměření banky je jasně čitelné. Prioritou banky je spoření, tedy jejich spořící účet a výhodné spoření – jak můžete zaznamenat také v reklamách po celé ČR. Součástí je služba Autopilot. Tento program vám přesunuje peníze z běžného účtu na ten spořící a maximalizuje úročení vašich peněz. Stačí si nastavit minimální částku kterou na učtu chcete a program se o vše ostatní postará. Dalším lákadlem je chytré rozložení úroků po dnech, takto ušetříte na zdanění výdělků. Banka také nabízí běžný účet zdarma.

Equa bank

Equa Bank se na rozdíl od ZUNO zaměřuje na klasický účet. Za bankou stojí Equa Group Limited. Tato banka poskytuje samozřejmě i účty pro firemní klientelu, ovšem nejvíce výhod najdeme u účtu osobního a spořícího účtu Equa bank. Vedení účtu je při měsíčním příjmu vyšším než 15 000 Kč zdarma, což je sice poněkud horší než třeba u ZUNO i přesto je to však klad. Zajímavou výhodou je výběr z bankomatů jak v ČR tak po celém světě zpoplatněn částkou 9 Kč. Poslední velkou výhodou jsou tuzemské platby zdarma při využití služby internet banking. Účet lze zřídit kompletně z pohodlí domova, pomocí internetu a jednoduše. Což je logické vzhledem k malému počtu poboček. Stačí 15 minut na internetu a poté jen počkat na bankovního kurýra se smlouvou.

Air Bank

Poslední z nováčků je velmi specifická společnost jménem Air Bank. Stojí za nich známá skupina PPF Group, kterou vlastní nejbohatší Čech Petr Kellner. Banka sice ještě není v provozu, ovšem spuštění se dočkáme už v druhé polovině roku 2011. Pokud se podíváme na úvodní prezentaci, hned bude jasné, že banka chce být něčím jiná. Banka sází na jednoduchost a prostost. Slibuje revoluční typy bankomatů a také velmi neobvyklé prostředí poboček. Společnost se chce zaměřit na produkty pro jednotlivce a také především nabídnou velmi rozdílné služby a styl bankovnictví než ostatní společnosti. Otázkou je, jak se bude tento nový typ bankovnictví bude líbit českým zákazníkům. Zda propadne nebo si najde své místo, zjistíme nejdříve během tohoto roku.

Shrnutí

Ať už tito tři noví konkurenti dopadnou jakkoliv, je jasné, že český finanční trh dostal konečně změny, které tak dlouho potřeboval. Reklamní kampaně zatím ukazují jen střípky toho, jak se banky budou vyvíjet a konkurovat si. Jasné je jen to, že jako zákazníci budeme mít daleko větší výběr finančních produktů než do teď. Co přesně nám tyto banky přinesou však zjistíme až postupem času, možná až za několik let jejich fungování. Nezbývá nic jiného než nestraně sledovat jejich vývoj nebo si najít svého favorita zkusit štěstí u některého z nováčku na tuzemském trhu.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru