Penzijní připojištění – představení a popis produktu

Publikováno: 28.Listopad 2011

Co to vlastně je důchodové připojištění? Jednoduše řečeno jde o spoření, kdy si s vybraným penzijním fondem nebo pojišťovnou dohodnete částku, jakou budete spořit a vaši cílovou částku – tedy sumu, která vám má být na konci spoření vyplacena.

Své peníze dostanete dosažením důchodového věku a nebo v tomto věku začnete dostávat měsíční rentu z vašich úspor. Vyplatí se penzijní připojištění? Pokud si sjednáte připojištění u dobrého poskytovatele a takové, které vám příliš nezasáhne do rodinného rozpočtu, tak zcela jistě nebudete litovat. Penzijní připojištění je podporované státem a nabízí slevu na dani a státní příspěvek. V dnešní nestálé politické situaci, kdy se věci mění každý měsíc, a kdy politici nedokážou říct konkrétně, jak to s důchody bude, je spoření na penzi skoro nezbytná záležitost. Naspořené peníze už vám nikdo nevezme, stejně tak státní příspěvky jsou už vaše a na vašem účtě.

Odchod do důchodu se stále oddaluje a pokud by nastala situace jakou jsme si před chvílí popsali, těžko bychom v 70 letech mohli zabezpečit sebe a své blízké. Se spořením lidí počítá i důchodová reforma. Obecně se doporučuje generaci, která je právě teď v produktivním věku, aby si spoření na penzi sjednala a to u pečlivě vybrané společnosti.

Poskytovatelé důchodového připojištění nabízí celou paletu variant produktu. Vyplatí se vybírat a zvolit takovou variantu, při které budete platit co nejméně peněz a budete zhodnocovat úspory co nejvyšším úrokem. Každou nabídku dobře projděte, abyste nakonec nebyli nemile překvapeni. Dobře vybrané penzijní připojištění vám může zhodnotit peníze – kromě vašich úspor získáte slevy na dani a státní příspěvky. Nezapomeňte, že naspořené peníze není dobré vybírat dříve, než budete v důchodovém věku. Pokud by došlo k nenadálé situaci a nedožití renty, dobré penzijní připojištění se převádí na vaše děti nebo jiné příbuzné.

Penzijní připojištění se stává běžnou nutností a dříve nebo později by každý z nás měl využít některé z nabídek. Státní pokladna nemá bohužel dostatek peněz pro všechny. Penzijní připojištění volte pečlivě, jde o produkt, který vás bude provázet celý život.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru