Novým trendem jsou bezkontaktní karty: Kde platíte bezkontaktně?

Publikováno: 19.Březen 2013

„Budu platit bezkontaktně,“ právě to slyší pokladní v obchodech čím dál tím častěji

Studentka Pavla pracuje v řetězci malých obchodů s potravinami ve svém městě. Stále častěji se jí stává, že přijde zákazník a řekne: „Budu platit bezkontaktně.“ To samozřejmě není problém. Obchod, ve kterém Pavla pracuje, právě tuto možnost nabízí. Co se ale skrývá za rozmachem bezkontaktních plateb? Máte zatím z těchto karet strach? Podíváme se na to, jak a kde s nimi máte možnost platit…

Bezkontaktní kartou můžete platit i nákup nad 500 Kč, potřebujete však PIN

Průběh bezkontaktní platby je vcelku jednoduchý. Pokud platíte menší nákup s hodnotou pod 500 Kč, vyčkejte, až vás vyzve pokladní k zaplacení, poté přiložte kartu k čtečce terminálu. Uslyšíte pípnutí a objeví se informace o provedení platby – nákup je zaplacený.

Ačkoliv se zdůrazňuje, že bezkontaktně se dají platit nákupy do 500 Kč, neznamená to, že dražší nákupy tak nezaplatíte. Pak postupujete jako s každou jinou kartou chráněnou PIN kódem.

Výhodami, které banky zdůrazňují, jsou právě rychlost platby a to, že máte kartu stále u sebe a „na očích“.

Důležité: Před první bezkontaktní platbou je nutné provést platbu potvrzenou PIN kódem.

 

Bezkontaktně zaplatíte v potravinách, kině i hobby marketu

Kde se dá ale bezkontaktně platit? Stále platí, že tato služba se teprve „rozjíždí“, tudíž bezkontaktně nezaplatíte všude, ale jen na vybraných místech. Těch však stále přibývá.

Všechny obchody, kde se dá platit bezkontaktně, budou označena výše uvedeným symbolem. Z obchodů z potravinami jsou na vaši bezkontaktní platbu připraveny například Penny Market, Billa, Žabka nebo Kaufland. Mezi obchody s hobby potřebami jsou to Baumax a OBI. Bezkontaktně ale nakoupíte i v Datartu, C&A, knihkupectvích Dobrovský, Student Agency a nebo si zajdete na film do Cinema City. Prodejen a míst, kde se dá takto platit, je však více. Kompletní seznam najdete nejčastěji na webových stránkách jednotlivých bank, které bezkontaktní karty nabízejí, nebo se můžete zeptat přímo na pobočce.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru