Jak vybrat cestovní pojištění pro děti?

Publikováno: 9.Srpen 2017

Jednoznačně platí, že na žádnou zahraniční cestu byste neměli vyrážet bez pojištění. Pokud berete s sebou i malé děti, platí to dvojnásob. Určitě všichni víte, jak jsou děti šikovné a aktivní. Leckdy stačí málo a může se něco přihodit. Během chvilky nepozornosti může dojít k úrazu. Dítě může také během cesty onemocnět.

Zahraniční ošetření není levné

Co se dětem může na cestách nejčastěji přihodit? Jsou to hlavně odřeniny, spáleniny, zlomeniny, dále mohou trpět úžehem či úpalem, průjmovými onemocněními, ale při kontaktu s divoce žijícími zvířaty může dojít i k přenosu vztekliny. Ať už jde o cokoliv, snad vyjma drobných odřenin, které zvládnete s léčbou z domácí lékárničky, je vždy nutný okamžitý lékařský zásah, protože i méně komplikovaná onemocnění mívají u dětí závažnější průběh než u dospělých. Mějte na paměti, že lékařské ošetření v zahraničí nikdy není levné. I malý úraz nebo nepříliš vážná nemoc tak může dovolenou nepříjemně prodražit. Když ale budete věnovat před odjezdem dostatek pozornosti dětskému pojištění, podobných nepříjemností se vyvarujete.

 

Do šesti let zadarmo

Všechny pojišťovny proto předem počítají s pojištěním pro děti. Velkou výhodou je, že se za dětské pojištění nikdy neplatí plná cena jako za dospělého. Zpravidla děti do 6 let věku mají pojištění zadarmo v rámci pojistky rodičů. Musíte ale samozřejmě pojišťovně dítě nahlásit a musí být uvedenou ve smlouvě o cestovním pojištění. Rozhodně si nelze myslet, že má dítě na pojištění zdarma nárok automaticky a není třeba ho přihlašovat- to je omyl. Pro starší děti ve věku od 6 do 18 let je obvykle připravena sleva na pojištění kolem 50 %.

 

Rodinný balíček jako jedno řešení

Další možností, jak vyřešit dětské pojištění, jsou nejrůznější rodinné balíčky pojištění, které může zahrnovat například pojistku pro dva dospělé a jedno či dokonce více dětí. Balíček může obsahovat například základní, ale i některá doplňková pojištění. Nechybí ani asistenční služby. Vždy se ale přesně informujte, co přesně je obsahem balíčku. Ať už pro dítě sjednáváte jakoukoli pojistku v rámci balíčku nebo samostatně, vždy se ptejte, je-li pojištění vztaženo na danou lokalitu a zda zahrnuje všechny plánované aktivity.

 

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru