Havarijní a povinné ručení v ceně vozu? S operativním leasingem je to samozřejmostí

Publikováno: 16.Září 2016

Pronájem vozidla je v poslední době rostoucím trendem. Automobilky již nabízí tuto službu, která bývala doménou pouze firem, i fyzickým osobám.

O co se jedná? Pronajmete si svůj od automobilky anebo leasingové společnosti na předem stanovenou dobu a platíte za něj měsíční platby. Po skončení leasingu pak vůz vrátíte a nemusíte se tak starat o jeho prodej. Zdá se Vám to nevýhodné, když za vůz platíte, ale ve finále není Váš? Na první pohled ano, ale my si tu vysvětlíme, proč se Vám to vyplatí.

Ve splátce operativního leasingu neplatíte celou částku, ale pouze rozdíl mezi kupní a prodejní cenou vozu. Takže pokud auto stojí 300 000 Kč a odhadovaná prodejní cena je 200 000 Kč, tak vy budete splácet pouze těch 100 000 Kč. Operativní leasing zahrnuje i doplňkové služby. Tady dost často záleží, jestli zvolíte základní verzi a nebo full service. V obou variantách je zahrnuto povinné a havarijní ručení.

Spoluúčast u havarijka se pohybuje od 1 až po 10 %, výška spoluúčasti ovlivňuje celkovou cenu leasingu. 90 % leasingových společností nabízí také dálniční známku, to Vám opět ušetří čas a starosti se zařizováním. Stejně tak se nemusíte starat o silniční daň anebo poplatek za rádio. Samozřejmostí je pravidelný servis u autorizovaného servisu, který je předepsaný automobilkou.

Ve variantě full service jsou pak zahrnuty zimní pneumatiky, asistenční služba a další výhody, dle aktuální nabídky leasingové společnosti. Pokud porovnáme jednotlivé možnosti financování, tak při aktuálních cenách na trhu Vás Škoda Fabia 1.2 TSI ve výbavě Ambition vyjde na 5 100 Kč měsíčně při financování operativním leasingem. Pokud byste platili penězi, pak tato částka naroste o 2 600 Kč měsíčně. To už se docela vyplatí, nejenomže ušetříte, ale hlavně jezdíte bez starostí.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru