Equa bank – nová banka se slibnými produkty a zajímavou historií

Publikováno: 4.Listopad 2011

Samotná recese nepřinesla jen pokles, ale i vyčištění ekonomiky a finančního prostředí. V konečném důsledku vznikl prostor pro nové subjekty. Například na český trh se probojovaly nové bankovní instituce, které nabízí svým klientům výhodné podmínky a lukrativní finanční produkty.

Dva takové příklady jsou polská mBank a česká Fio banka. Obě vstoupily na český finanční trh s produkty více než zajímavými, nabízí účty zcela zdarma a bez zbytečných poplatků za vedení, výhodné úrokové míry při zúročení na termínovaných vkladech, nízká procenta financování úvěrů atd.

Horkou novinkou je vznik nových bank v roce 2011, v rozpisu máme hned tři nové bankovní subjekty. První z těchto nováčků je ZUNO banka, která svou činnost představila a zahájila v červenci, druhá je Equa bank, které se budeme věnovat dále, a třetí je Air bank, která svou nabídku představí a odstartuje až v samém závěru roku 2011.

Málo známá historie Equa bank

Equa banka vznikala postupně a prošla několika akvizicemi. Původně vznikla jako malá banka našeho hlavního města Prahy už v roce 1993. V tu dobu se jmenovala IC banka. Své jméno si držela až do roku 2007, kdy získala významného investora, italskou společnost Banco Popolare. Tímto historie Equa bank nekončí. Své jméno Equa bank získala až ve své doposud poslední etapě – v roce 2009, kdy probíhá akvizice české Banco Popolare s britským fondem AnaCap.

“Každý začátek je těžký”, říká jedno moudré úsloví, a bankovní sektor není žádnou výjimkou. Aby nově vzniklá Equa bank získala své postavení mezi ostatními bankami a především mezi svými klienty z řad fyzických i právnických osob, firem, tak přirozeně musí zaujmout. V případě Equa bank je v nabídce oblíbený účet zdarma a bez jakýchkoliv dalších skrytých poplatků a o výhodné spoření.

Bežný účet je zdarma při odvádění přijmu minimálně 15 tisíc Kč měsíčně. Výběry z bankomatů jsou zpoplatněny částkou 9 Kč, ať je výběr prováděn z jakéhokoliv bankomatu nejen v České republice, ale i ve světě.

Spoření jako velké a populární lákadlo na klienty

Zajímavým produktem je potom spoření přes spořící účet Equa bank, protože nabízí zhodnocení vložených finančních prostředků 2,3% ročně – což je jedna z nejvyšších sazeb, jakou můžeme v ČR získat. Jde o relativně vysokou míru zhodnocení, když vezmeme v potaz fakt, že peníze nejsou vázány na výpovědní lhůty a délku spoření na spořícím účtu, ale můžeme peníze použít kdykoliv potřebujeme. Druhou možností spoření s nadstandardním zhodnocením je termínovaný vklad, který začíná na krátkém období 3 měsíců se zhodnocením 1,7% p.a. a končí ve tříleté variantě s celkovým zhodnocením až 3%.

Pro zájemce z opačné sféry, klient nechce vkládat peníze za účelem zhodnocení, ale vybírat na úvěr za účelem potřeby financování, také má Equa banka co nabídnout. Pro fyzické osoby jde o hypotéku, která začíná na úvěru 3,59% p.a. za účelovou hypotéku a 6,89% p.a. za neúčelovou hypotéku.

Minulost náš však už naučila, že vysoké výnosové procento a nízký úrok na úvěr nebývají stálé hodnoty platící po celou dobu existence. Finanční trh je velice živý trh, takže je už teď jasné, že se budou úroky a podmínky měnit. Jak moc? To ukáže až čas. Pokud někdo pamatuje například na počátky Fio banky, tak spořící účet Fio konto také začínalo s výnosovým procentem vysoko nad 2% p.a., kdežto nyní se pohybuje na standardních 1,25% p.a.

Každopádně se jedná o zajímavou variantu a konkurenci již zaběhnutým bankám, především těm, které svou finanční politiku staví na pravidelných měsíčních poplatcích za vedení účtu a dalších “klienty nepopulárních” poplatcích a službách.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru