„Lady karta“ jako vánoční dárek – a proč ne?

Publikováno: 18.Prosinec 2012

Komerční banka zkrátka ví, kdo hýbe hospodařením každé domácnosti. Většina žen byla zkrátka pro nakupování stvořena. A taková rozkošná drobnost jako je „dámská kreditní karta“ se může hodit – a to ne jen k barvě peněženky.

 

„Lady karta“: Vhodný dárek? Podíváme se mu „na zoubek“

Nevíte si rady s dárkem pro svojí partnerku? Pokud je vášnivou znalkyní nabídky všech obchodů v širém okolí a má slabost pro „dámské“ vychytávky, kterým vy samozřejmě rozumět nemůžete – máme tím na mysli, že pravděpodobně  nikdy nepochopíte, proč smrtelně nutně potřebuje kašmírový svetr, vínové lodičky nebo stále nové polštářky na váš gauč… no, zkrátka, pokud jste právě poznal vaši nejmilejší, zkuste jí udělat radost „lady kartou“. Možná už ji má na svém seznamu…

Inspirací nám byla právě paní Milada (42). Kromě toho, že miluje kabelky, tak je již 15 let vdaná za svého manžela, který je už s vánočními dárky trochu bezradný. Letos si Ježíškovi napsala o „lady kartu“. Podíváme se jejímu přání na zoubek – vyplatí se jí?

První, co si musíme říct, je, jaké jsou vlastně výhody opěvované „lady karty“. Kromě toho, že nabízí slevy v široké síti partnerských obchodů, nabízí i spoření na penzi v penzijním fondu KB a v neposlední řadě i řadu dalších pojištění.

1)      Slevy v partnerských obchodech – záleží na tom, kde nakupujete

Pozitivem, které KB vyzdvihuje nejvíce, a které také láká klientky, jsou slevy v partnerských obchodech i restauračních zařízeních. Jak je to ale ve skutečnosti?

Paní Milada má štěstí, že bydlí v Praze. Právě v Praze se nabízí klientkám nejširší spektrum slev. 30% sleva na všechny produkty restaurace Sushi Point, 40% sleva na nákup vstupenek do divadla Na Zábradlí, slevy v parfumériích i v obchodech se značkovým sportovním oblečením… to je pouhý zlomek. KB garantuje minimálně 20% slevu u všech nasmlouvaných partnerů – to je poměrně hodně.

Co ale v jiných krajích? Kupříkladu, kdyby byla paní Milada z Jihočeského kraje je nabídka o poznání užší. Nárok na slevu by mohla uplatnit jen na 13 místech, z toho jsou tři parfumérie a dvě optiky. To už tak slavné není. Podobná je situace i v kraji Plzeňském, Karlovarském, apod. Ale může to být i horší – například pokud bychom se s „Lady kartou“ podívali do Pardubického kraje, slevu bychom mohli uplatnit opravdu pouze ve dvou parfumériích a jedné optice. Slavnější je to v kraji Jihomoravském, konkrétně v Brně.

2)      Spoření na penzi – výhoda pro věrné klientky KB

Tato výhoda je „výhodou“ pouze pro věrné klientky Komerční banky, které se s ní rozhodly spořit i na penzi. 1 % z objemu bezhotovostních karetních transakcí putuje na penzijní připojištěni u KB každé klientky a držitelky „lady karty“.

To se ale opět vyplatí jen těm, kdo s KB i spoří…

 

3)      Pojištění navíc – potřebujete pojistit kabelku?

Komerční banka se pyšní tím, že k „lady kartě“ nabízí svým klientkám i řadu dalších pojištění. Ale pojištění kabelky? Mysleli to vážně? No, třeba to ale tak zbytečné není – podíváme se na to.

Pojištění kabelky nás opravdu šokovalo. V první chvíli jsme si představili panenku Barbie, která je pyšná na svoji růžovou kabelku a musí si jí pojistit, kdyby jí ji náhodou ukradli i s čivavou. Ale pryč s předsudky! Pojištění kabelky je docela zajímavé. Kromě samotné kabelky se pojištění vztahuje i na její obsah. V případě odcizení vám bude plnění poskytnuto na nákup všeho nového… no, proč ne?

Další pojištění:

Pojištění nákupu – toto pojištění vám pojistí nákup v případě, že by vám ho někdo odcizil cestou domů nebo dokonce doma, nebo zboží při manipulaci zničíte. Limit plnění je v tomto případě 20 000 Kč.

Prodloužení záruční doby – zboží nakoupené s „lady kartou“ bude mít o 1 rok delší záruční dobu – to se docela hodí.

Pojištění storna vstupenek – pokud jste si koupili vstupenky a na akci nemůžete z vážných důvodů dorazit, bude vám vrácena kupní cena. To platí, pokud vám cestu zkříží buď přírodní katastrofa, nebo nemoc vás či osoby blízké, která se projeví nejdříve 72 hodin před začátkem akce…

… a další.

„Lady karta“ v číslech – minimální obrat 3000 Kč i 45-denní bezúročné období

Komu se karta doopravdy vyplatí, poznáte i z čísel. Minimální obrat, pokud nechcete platit zbytečně poplatky, je 3000 Kč. To málo není. Na druhou stranu s kartou budete platit i běžné každotýdenní nákupy potravin.

Typ karty MasterCard World
Roční poplatek za kartu 0 Kč
Poplatek za znovuvydání karty po blokaci 200 Kč
Správa kartového účtu ročně 708 Kč
Minimální obrat, pokud chcete, aby byla bez poplatku 3000 Kč
Měsíční výpis – poštou i elektronicky 0 Kč
Měsíční poplatek, pokud není obrat minimálně 3000 Kč 59 Kč (= 708 Kč ročně)
Úrok pro bezhotovostní platby, pro výběry hotovosti – po uplynutí bezúročného období 19,90 %
Bezúročné období Maximálně 45 dní
Výběr z vlastního bankomatu 1 % (minimálně 30 Kč)
Výběr z bankomatu cizí banky 1 % (minimálně 50 Kč)

 

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru