Požití alkoholu znamená výluku z cestovního pojištění

Publikováno: 11.Květen 2017

Letní dovolené, které už jsou na dosah ruky, bývají spojené s pohodovou relaxací. Koupání v teplém a dobře dostupném moři, plavání, odpočinek na pláži. Relaxace ovšem může být spojena i s ochutnáváním exotického jídla a pití v destinaci, ve které právě pobýváte. Nikdo vám samozřejmě nebrání v tom ochutnat místní speciality, co se týče jídla a pití, ovšem pokud jde o alkoholové speciality, měli byste se mít na pozoru.

Ochutnávky se přímo nabízí

„Ochutnejte místní pálenku,“ vyzve vás třeba delegát cestovní kanceláře. Celodenní pobyt na pláži může být trochu nudný. Proto si ho budete chtít zpestřit nějaký drinkem v plážovém baru. Mnohdy to bude drink s obsahem alkoholu. Pochopitelně jste na dovolené, ke které patří i ochutnání podobných věcí. Pokud si vychutnáte nápoj, pobavíte se s rodinou a přáteli a pak půjdete spát, je všechno v pořádku.

Pojišťovna vám nic nezaplatí

Jestliže si ale po vydatném popíjení budete chtít dopřát koupání v moři, už je situace mnohem složitější. Kdybyste pod vlivem alkoholu šli do moře, stoupli si na mořského ježka a následně odjeli na ošetření do nemocnice, můžete špatně dopadnout. Máme na mysli, že si budete muset ošetření zaplatit z vlastní kapsy. Pokud lékaři zjistí, že jste pod vlivem návykové látky a zaznamenají to do lékařské zprávy, pojišťovna vám náklady spojené s ošetřením neuhradí. Jak to?

Výluky v pojištění

Úrazy, k nimž dojde po požití alkoholu nebo jiné návykové látky včetně například marihuany nebo jiných drog, patří do výluk v cestovním pojištění. V praxi se na podobný úraz nevztahuje cestovní pojištění. Takže pokud přijedete do nemocnice a budete prokazatelně jevit známky požití alkoholu či drog a informace o tom, že jste měli v krvi alkohol nebo drogy se dostane i do lékařské zprávy o ošetření, máte smůlu. Pojišťovna se toho okamžitě chytne a odmítne poskytnout pojistné plnění. Výsledek je takový, že veškeré náklady spojené s ošetřením a léčbou půjdou na váš úkor. Hradíte si je ze svého a často může jít o desítky či dokonce stovky tisíc. Panáky místní pálenky nebo pár skleniček vína či drink na pláži se mohou nepříjemně vymstít.

Dejte si skleničku večer na terase

Co vám zbývá? V takovém případě není jiné cesty, než vše zaplatit sám a příště si dát s alkoholem pozor. Žádná reklamace jednání pojišťovny vám v takovém případě nepomůže, nebude uznána. Problém je prokazatelně na vaší straně. Nezbývá tedy nic jiného, než si před uzavřením smlouvy s pojišťovnou velmi dobře přečíst pojistné podmínky. Věnujte pozornost i pasáži týkající se alkoholu. S velkou pravděpodobností se dočtete, že v případě jeho požití a následného úrazu platí výluka z pojištění. Proto je nejlepší dát si třeba skleničku vína večer na terase vašeho hotelového apartmánu, když víte, že už nebudete muset nikam chodit a jenom se odkulíte do postele.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace