Dodavatel Europe Easy Energy (3E): česká společnost s nízkými cenami

Publikováno: 26.Květen 2013

Již minulý rok jste si mohli přečíst článek o alternativním dodavateli Amper Market, který se vyznačuje především tím, že prodává elektřinu přímo od výrobců (společnost byla založena vlastníky elektráren vyrábějící energii z obnovitelných zdrojů s cílem prodávat ji koncovým odběratelům). Dnes se podíváme na dalšího zajímavé dodavatele na českém trhu – společnost 3E – Europe Easy Energy.

Jde o dodavatele, který na trhu působí relativně krátkou dobu, a to od roku 2011, kdy začal prodávat elektřinu a plyn zákazníkům z řad domácností i firem. „Jsme jednou z mála energetických společností na českém trhu, která je zcela bez zahraničního kapitálu. A co je nejdůležitější, nabízíme více než konkurenceschopné ceny napříč všemi produkty,“ uvedl manažer rozvoje Tomáš Novotný.

Vlastnickou strukturou se 3E skutečně netají, takže si snadno můžete ověřit, kdo sedí v dozorčí radě, představenstvu i ve vedení společnosti přímo na stránkách tohoto alternativního dodavatele. To nebývá v českých podmínkách zrovna zvykem.

Jaké ceny energie dostanete u 3E?

Dodavatel Europe Easy Energy patří dlouhodobě k nejlevnějším obchodníkům s energií na českém trhu. V cenových srovnáních elektřiny i plynu se pravidelně umisťuje mezi dodavateli s nejnižšími cenami pro domácnosti i firmy. „Vážíme si každého zákazníka a za jeho peníze mu nabízíme odpovídající službu, jejímž cílem je hospodárné zacházení s energií a aktivní možnost sledování spotřeby,“ dodal Novotný.

Výrazné úspory mohou dosáhnout především domácnosti a firmy, které odebírají energii od dominantního dodavatele. Zejména pak v případě vytápění plynem je možné přechodem k alternativnímu dodavateli ušetřit několik tisíc korun ročně.

Obchodní podmínky Europe Easy Energy

Elektřina i plyn jsou vždy stejné, takže mezi dodavateli se nesoutěží o kvalitnější zboží, ale nižší cenu a lepší služby. „U 3E se vždy dovoláte odpovědnému zaměstnanci. Zakládáme si na vlídném přístupu k zákazníkům a nabízíme také elektronickou správu vlastního účtu,“ sdělil Novotný.

 • Aktivační poplatek– tento ani podobný pojem v obchodních podmínkách Europe Easy Energy nenajdete.
 • Smlouvy pouze na dobu neurčitou – Europe Easy Energy patří k jedněm z mála dodavatelů, kteří stále automaticky připravují smlouvy na dobu neurčitou. Celá řada obchodníků včetně dominantních dodavatelů začala poslední dobou nabízet zejména smlouvy na dobu určitou s automatickým prodlužováním. Ty nelze vypovědět před jejich vypršením, resp. možné to je, ale odběratel musí zaplatit sankční poplatek. Klasické smlouvy na dobu neurčitou je možné vypovědět s běžnou 3měsíční výpovědní lhůtou.
 • Vracení přeplatků – Europe Easy Energy si v obchodních podmínkách stanovuje, že případné přeplatky budou zákazníkovi vráceny, pokud přesáhnout 100 korun. V případě nižší částky budou použity na další zúčtovací období.

Společnost 3E se rovněž v srpnu 2012 připojila k Etickému kodexu obchodníka, který vydal Energetický regulační úřad. Kromě toho poskytuje svým zákazníkům také okamžitou pomoc v případě technické havárie včetně zablokování dveří a zámků.

Ceny elektřiny u 3E

Domácnost v bytě

 • Spotřeba 2 MWh ročně
 • Elektřinu využívá k provozu běžných elektrospotřebičů (tj. elektřinou neohřívá vodu a nevytápí)
 • Distribuční sazba D02d
 • Cena u 3E – cca 11 050 Kč/rok

Domácnost v rodinném domě

 • Spotřeba 19 MWh ročně
 • Elektřinou vytápí
 • Sazba D45d
 • Cena u 3E – cca 64 065 Kč/rok

Ceny plynu u 3E

Vaření

 • Spotřeba 670 kWh (0,67 MWh) ročně
 • Cena u 3E – 2 150 Kč/rok

Vytápění

 • Spotřeba 26 MWh ročně
 • Cena u 3E – 34 460 Kč/rok

Autorkou článku je Jana Poncarová, která působí jako energetická poradkyně v iniciativě EnergetickaPoradna.cz.

Diskuze k článku

Spojte se s námi

Zákaznická podpora info@topsrovnani.cz

Novinky na Váš e-mail

Odesláním registrace k newsletteru souhlasím se zpracováním osobních údajů pro účely zasílání newsletteru